INNOWACJA PEDAGOGICZNA – „Z KICIĄ KOCIĄ POZNAJEMY ŚWIAT” autor: K.KULECKA

ZAŁOŻENIA OGÓLNE:

  • pobudzanie zainteresowań czytelniczych
  • nauka wyciszenia i budowania koncentracji uwagi
  • wspieranie integracji sensorycznej

CELE INNOWACJI:

CEL OGÓLNY: opanowanie schematu zajęć, budowanie uwagi i koncentracji wokół treści książek

CELE SZCZEGÓŁOWE:

  • budzenie zainteresowań książkami
  • nabywanie kompetencji czytelniczych
  • uwrażliwianie na piękno literatury dziecięcej

TRZECIE SPOTKANIE

Kicia Kocia „Co z tymi śmieciami”. Dnia 20.04.2023r. Kicia Kocia, Sarenki oraz mama Zosi oraz panie w ramach czytelniczego spotkania starały się posegregować śmierci do odpowiednich pojemników. Czytanie przez doświadczanie pozwoliło na podniesienie świadomości ekologicznej u dzieci. Dziękujemy manie Zosi za odwiedziny.

DRUGIE SPOTKANIE

W czwartek 05 stycznia mama Zosi odwiedziła nas ze swoją walizką. W walizce była książeczka oraz rekwizyty do zabawy. Dzieci słuchały przygód Kici Koci. Majsterkowały. Było bardzo miło.

PIERWSZE SPOTKANIE

W czwartek 27 października mama Zosi czytała dzieciom bajkę „Kicia Kocia w lesie”. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat mieszkańców lasu. Super zabawą była zabawa z maskotką. Dziękujemy mamie Zosi za miłe spotkanie.