Praca zdalna dz.5

1 kwietnia 2021
Witamy, serdecznie. Jesteśmy już na półmetku naszych zmagań ze zdalnym nauczaniem. Dzisiaj w Wielki Piątek skupmy się na końcowym przygotowaniu do świąt. W związku z tym przygotowaliśmy bardzo przyjemne zadanie dla dzieci. Popatrzcie na obrazki, przedstawiają one elementy, które wkładamy  do naszych wielkanocnych koszyczków.  Dlatego dzisiaj pomóżcie Rodzicom przygotować swój własny koszyczek wielkanocny ze smakołykami. Włóżcie do niego prace plastyczne które wykonywaliście w tym tygodniu. Na koniec zapraszamy do zabawy paluszkowej:
  1. „Zajączki” – zabawa paluszkowa
Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się jeden schowa, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się dwa schowają. Ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy się trzy schowają ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Gdy odejdą cztery, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych kica na polanie. Kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie? Pięć zajączków małych już do mamy kica. Kocha je ogromnie mama zajęczyca. -  zaplata palce obu dłoni i lekko kołysze splecionymi dłońmi.