5 listopada 2020

W gabinecie lekarskim

Kochani Rodzice przeczytajcie proszę dzieciom zagadkę: W dzień i w nocy pracuje. Chorym leki przepisuje. Kiedy jesteś chory - dokładnie osłucha, zajrzy do gardła, zajrzy do ucha. Leczy ludzi, odwiedza chore dzieci. Chodzi w bialym fartuchu. Kto to jest? Czy już wiecie? Teraz na podstawie wiedzy dzieci i ilustracji omówcie proszę wygląd lekarza.
Które dziecko lubi bawić się w lekarza? Chyba każde, dlatego teraz zapraszamy dzieci i całe rodziny do zabawy
Zabawa naśladowcza ,,Lekarz bada,,. Rodzic odgrywa rolę lekarza i mówi kolejno: zbadam kolana, łokcie, oczy, brzuszek, ramiona, uszy. Dziecko wykonuje kolejno zadania: łapie się za kolana, trzyma za łokcie, kładzie dłonie na oczy, kładzie ręce na brzuch, kładzie ręce na ramiona, łapie się za uszy.
 Zabawa matem. ,,Narzędzia pracy lekarza,,. Dziecko wśród różnych przedmiotów na obrazku wskazuje te, które są potrzebne w pracy lekarzowi. Nazywa przedmioty i mówi do czego służą. Liczy narzędzia lekarskie. Układa tyle guzików, klocków, patyczków, itp ile jest tych przedmiotów.
Na koniec zapraszamy do zabawy muzyczno ruchowej
                                                                                                                                          Jeśli ktoś ma jeszcze siłę możecie poprosić Rodziców o wydrukowanie obrazka karetki, wydrukowany obrazek pomalujcie farbami.
POWODZENIA