WITAMINOWE PRZYJĘCIE

16 czerwca 2023

W piątek,  16 czerwca, było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! „Sówki” na zajęciach wykonały pyszną, witaminową sałatkę. Do jej przygotowania wykorzystały świeże owoce – truskawki, borówki, jabłka, banany, winogrona i ananasy. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Zanim przystąpiliśmy do pracy dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki.  Następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Zaopatrzeni w deseczki i noże przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce - przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.  Kiedy sałatka była już gotowa z wielkim apetytem nastąpiła jej degustacja. Smakowała wyśmienicie!