Wiwat, Niepodległa!

10 listopada 2022
"11. listopada uczcić wielkie święto nam wypada...."
W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości, Leśne Ludki poznawały historię swojego kraju. W tym szczególnym okresie poruszyliśmy wiele tematów związanych z Polską, jej drogą do wolności, oraz co dla nas oznacza trudne słowo "niepodległość". Zwieńczeniem naszych działań było wspólne, radosne świętowanie . W obecności zaproszonych gości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- taneczno- recytatorskie. Punktualnie o 11.11, wraz z wszystkimi przybyłymi do przedszkola gośćmi , na placu przed przedszkolem odśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy. Śpiewanie hymnu miało charakter międzypokoleniowy, towarzyszyli nam dziadkowie, rodzice, rodzeństwo a także przedstawiciele ważnych dla kraju zawodów oraz lokalnej społeczności. W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością:
1. Pan Zbigniew Dolata- Poseł na Sejm RP
2. Pan Tomasz Dzionek- radny Miasta Gniezna i Przewodniczący Rady Osiedla Skiereszewo
3. Pani Joanna Wieczorek- zastępca Przewodniczącego Rady Osiedla Skiereszewo
4. Pani Anna Brodnicka- ZNP
5. Pani Grażyna Bernaciak- Polski Klub Ekologiczny
oraz pracownicy Nadleśnictwa Gniezno, Muzeum Początków Państwa Polskiego, przedstawiciele gnieźnieńskich służb mundurowych i uczniowie klasy mundurowej.