Świąteczne przedstawienie oraz rozstrzygnięcie konkursu „Rodzinna Palma Wielkanocna”

22 marca 2024

22 marca w Przedszkolu nr 9 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  "Rodzinna Palma Wielkanocna”. Na uroczystości  obecni byli wyjątkowi goście : Prezydent Miasta Gniezna p. Tomasz Budasz- dyrektor Wydziału Edukacji UM, ks. infułat Jan Kasprowicz - proboszcz Bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie, Grażyna Bernaciak – prezes Klubu Ekologicznego w Gnieźnie, Krystyna Kwaśniewska – członek Gnieźnieńskiego Klubu Plastyczno- LiterackiegoPrzybyłych gości powitała serdecznie p. Barbara Białas - wicedyrektor Przedszkola nr 9. Oprawę artystyczną przygotowały dzieci z grupy „Liski” i "Wróbelki". Ks. Jan Kasprowicz dokonał poświęcenia palm konkursowych, które tradycyjnie staną się dekoracją Grobu Pańskiego w Bazylice Prymasowskiej. Celem konkursu było tworzenie palm wielkanocnych, kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 gnieźnieńskich Na konkurs wpłynęło 34 palm z gnieźnieńskich przedszkoli w tym 27 palm w kategorii I wykonanych przez dzieci i rodziców w domu oraz 7 palm w kategorii II wykonanych przez dzieci oraz rodziców i pracowników przedszkola na terenie placówki oświatowej. Komisja oddawała głosy na konkursowe palmy przydzielając punkty: za 1 miejsce - 5pkt,  2 miejsce - 3 pkt, za 3 miejsce - 2 pkt. Decyzją komisji przyznano następujące miejsca: W kategorii I: MIEJSCE 1 - Przedszkole Nr 15 ,,Pszczółka Maja" - Sebastian Kaczrnarek (11 pkt) MIEJSCE 2 - Przedszkole Nr 14 ,,Mali Piastowie" - Hanna Ogórkiewicz (10 pkt) MIEJSCE 3 - Przedszkole Nr 12 ,,Plastusiowo" - Anastazja Czop (9 pkt) W kategorii II: MIEJSCE 1 - Przedszkole Nr 9 Leśne Ludki- - gr. ,,Jeżyki (12 pkt) oraz Przedszkole Nr 15 ,,Pszczółka Maja gr. ,,Pszczółki" (12 pkt) MIEJSCE 2 - Przedszkole Nr 3 gr. ,,Prosiaczki" (8 pkt) MIEJSCE 3 - Przedszkole Nr 10 z oddziałami integracyjnymi ,Janek Wędrowniczek' - gr. ,,Słoneczka" (7 pkt)

Pozostałe zgłoszone prace na konkurs zostały wyróżnione.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

Sponsorzy tego wydarzenia: Urząd Miasta Gniezna, Rada Rodziców Przedszkola nr 9, Szkoła Języków Obcych Leader School, p. Barbara Wolicka, Sklep Papierniczy Marek Szuba, MJ Meble Maciej Jankowski, "Biały As" Produkcja Handel Usługi Adam Białas Firma Rodzinna, Pizzernia Da Vinci, Savitor.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych :)