Sprawiamy radość innym

4 grudnia 2022
W listopadzie obchodzony był Ogólnopolski Dzień Seniora. Leśne Ludki już po raz kolejny wyszły z inicjatywą integracji między pokoleniowej. Tak jak kiedyś seniorzy opiekowali się swoimi dziećmi, tak teraz dbają z ogromną miłością o swoje wnuki. Celem przedszkola jest rozwijanie empatii u dzieci i uwrażliwienie ich na los samotnych, starszych ludzi, którzy nie mają swoich dzieci, wnuków lub rodziny o nich zapomniały.... W związku z tym po raz kolejny odbyła się w naszym przedszkolu akcja pod nazwą ,,Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory,,. Jej celem była zbiórka różnego rodzaju herbat i nie tylko które 2.12 zostały przekazane Seniorom z Domu Pomocy Społecznej na ul Wrzesińskiej. Zebrane datki przekazały dzieci z grupy Wiewiórki. Dzieci umiliły Seniorom czas, prezentując tańce i śpiewy, starych i znanych melodii ludowych, nawiązując również do motywów historii państwa Polskiego. W podziękowaniu za zebrane dary dzieci otrzymały piękny ręcznie malowany obraz, ale tą największym podziękowaniem były uśmiechy, brawa oraz łzy wzruszenia na twarzach podopiecznych DPSu.