LICEALIŚCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM- kolejna akcja czytelnicza

4 października 2021
„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”    Jim Trelease Licealiści z I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie : Marika, Patrycja , Nicole , Kinga, Maksiu z nauczycielem bibliotekarzem Panią Renatą przeprowadzili w naszym przedszkolu kolejny raz zajęcia czytelnicze. Zaprezentowali dzieciom fragmenty opowiadania, wiersze, rymowanki oraz zagadki.  Czytanie najmłodszym nie jest wcale takie proste, ale daje mnóstwo radości i satysfakcji . Przedszkolacy są dość wymagającymi słuchaczami i sprostać ich wymaganiom nie jest wcale łatwo. Uczniowie zrobili to w sposób artystyczny: posiadali umiejętność obrazowego mówienia, a więc dostosowania siły, wysokości i barwy głosu oraz tempa mówienia do treści utworu, co wzbudziło w przedszkolakach zainteresowanie i chęć słuchania utworów  poezji dziecięcej .