KONKURS – RODZINNA PALMA WIELKANOCNA

2 kwietnia 2021
Tegoroczny konkurs plastyczny nt. Rodzinna Palma Wielkanocna, którego organizatorem jest od kilku lat  Przedszkole Nr 9 “Leśne Ludki” odbył  się w tzw.  nowej normalności w jakiej znajdujemy się od przeszło roku. Zarówno w sferze codziennej, jak i w pracy przystosowaliśmy się do nowych reguł, aby  podążać  pomimo trudności  naprzód.                                                                    Udział w konkursie wzięło 6 gnieźnieńskich przedszkoli.  Celem konkursu było tworzenie własnoręcznie palm wielkanocnych, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji oraz zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.                        W tym roku z powodu zaistniałej sytuacji na konkurs wpłynęło 10 palm. Każda palma była niezwykła i pięknie wykonana.  Podsumowanie konkursu nastąpiło 30 marca  z udziałem Komisji Konkursowej w  składzie: Pani Danuta Kubiś , Pani Krystyna Kwaśniewska -członkowie Klubu Plastyczno -Literackiego działającego w Gnieźnie, Pani Krystyna Bernacka -Dyrektor Przedszkola Nr 9 oraz Pani Beata Tarnogrodzka – koordynator- konkursu.                                                                                                 Mając na uwadze to, jak ważne jest szczególnie dla dzieci docenianie ich pracy i osiągnięć, wszyscy  uczestnicy  konkursu zasługują na szczególne wyróżnienie  i otrzymują  nagrody oraz okolicznościowe  dyplomy.            Decyzją komisji wyróżnienia otrzymują  reprezentanci następujących placówek:

Przedszkole Nr 1 „Wesołe Nutki” -grupa “Śpiewające Literki” Przedszkole Nr 2 „Źródełko”- Nikodem Maciejewski  - Alicja Jerzak

Przedszkole  Nr 6 “Polne Kwiatki”-Dawid , Julia , Katarzyna Skulscy Przedszkole Nr 8 “Mali Polanie” grupa przedszkolna Przedszkole Nr 9 „Leśne Ludki”- Zuzanna Wielińska – grupa “Zajączki”

- Tymoteusz Meler  -grupa “Zajączki”

- Tobiasz Meler - grupa “Jeżyki”

-grupa “Liski" - grupa przedszkolna

Przedszkole Nr 17 „Piastowska Gromada”- Oliwier Wiśniewski Prezentacji palm dokonały dzieci przebrane w stroje  ludowe. Sprawiło to dziewczynkom wiele radości , wprowadzając Wszystkich  w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych. https://youtu.be/I_PRWxp3EBQ

Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie, sponsorom oraz

Ks. Inf. Janowi  Kasprowiczowi Proboszczowi Gnieźnieńskiej Katedry

za pomoc w jego realizacji  oraz otwarte serce-  życząc

ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.