Konkurs „Drzewa- nasi przyjaciele”

29 listopada 2020
Pod koniec października 2020r został ogłoszony w naszym miedzyprzedszkolny konkurs fotograficzny: Drzewa- Nasi Przyjaciele Bardzo ważnym aspektem dzisiejszej edukacji jest edukacja ekologiczna dla zrównoważonego rozwoju dzieci. W związku z tym postanowiliśmy aby bohaterem konkursu zostało drzewo. Tematyka konkursu nawiązywała do obchodzonego 10.X Dnia Drzewa. Poza rozwijaniem zainteresowań fotograficznych wśród dzieci oraz kształtowaniem poczucia piękna i estetyki, chcieliśmy również poszerzać wiedzę dzieci na temat otaczających ich ekosystemów oraz roli jaką odgrywa przyroda- szczególnie drzewa w życiu człowieka. Cele konkursu:
  • Uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody
  • Kształtowanie zainteresowania fotografią jako dziedziną sztuki
  • Rozwijanie poczucia piękna i estetyki
  • Propagowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych
  Swoim patronatem honorowym konkurs objął Pan Prezydent Miasta Gniezna, Pan Tomasz Budasz. Nagrody natomiast zostały podarowane przez Urząd Masta Gniezna, Polski Klub Ekologiczny oddział w Gnieźnie z pomocą Pani Grażyny Bernaciak oraz Nadleśnictwo w Gnieźnie z pomocą Pani Karoliny Łachowskiej. Na konkurs wpłynęło 13 prac z gnieźnieńskich przedszkoli. Oto nagrodzone prace: MIEJSCE 1 – praca Marianny z Przedszkola Nr 10 MIEJSCE 2 – 3 prace ex-aequo - Lidia z Przedszkola Nr 9 Kacper z Przedszkola Nr 1 Marcelina z Przedszkola Nr 1 WYRÓŻNIENIA: Zosia- Przedszkole Nr 1 Oliwier- Przedszkole Nr 15 Kornel- Przedszkole Nr 3 Wszystkim serdecznie gratulujemy!