Finał konkursu kulinarnego

21 kwietnia 2023
W dniu 21.04 podczas finału konkursu "Kulinarne podróże dla małych i dużych" zorganizowanego przez Przedszkole Nr 9 pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gniezna nastąpiło wręczenie nagród laureatom. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez dziecko wraz z rodzicem dania wywodzącego się z kuchni innego kraju. Po powitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor i krótkim programie artystycznym, głos zabrała Pani Daria Marciniak - dietetyk, która w obrazowy sposób przedstawiła dzieciom, ile cukru zawierają popularne, codziennie spożywane produkty , oraz dlaczego warto zastanawiać się nad tym, co jemy. Następnie jury w składzie:

1. p. Krystyna Bernacka- Dyrektor Przedszkola Nr9

2. p. Daria Marciniak- gnieźnieński dietetyk

3. p. Magda- intendent Przedszkola Nr 9

4. p. Renata- szef kuchni Przedszkola Nr 9

5. p. A. Kozak- przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola Nr 9

wręczyło nagrody laureatom konkursu, którzy przybyli wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami.

I.

Mia Mazur Przedszkole Nr 17

Julia Niewiadomska Przedszkole Nr 3

II.

Rozalia Lipkowska Przedszkole Nr 3

III.

Bastian Skory Przedszkole Nr 13

Na zakończenie odbyły się warsztaty z carvingu- powstały smakowite, pięknie wyglądające i zdrowe jeżyki.