Ekowalentynki Leśnych Ludków

17 lutego 2021
Akcja "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  W tym roku  kolejna edycji akcji EkoWalentynki 2021 przebiegała w Przedszkolu Nr 9 “Leśne Ludki” w innych warunkach , ale równie z dużym zaangażowaniem i wymiernymi efektami. W "EkoWalentynkach" uczestniczyła cała społeczność przedszkolna we współpracy z rodzicami. My Przedszkole Nr 9 pragnęliśmy  pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również nasza Planeta  Ziemia. Codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę. Stworzyliśmy na holu przy wejsściu doo przedszkola  kolorowy kącik zbiórki recyklingowy w kórym do umieszczonych pojemników wrzucano baterie I drobny sprzęt elektroniczny.Dzieci w naszej placówce już od najmłodszych lat uczą sie podczs zabaw I zaplanowanych działań że, nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami. Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Jesteśmy bardzo dumni z efektów naszej zbiórki , ponieważ zakończyliśmy akcję z wynikiem 291 kg. Jak widać dla chcącego nic trudnego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanie.