EKO -WALENTYNKI U LEŚNYCH LUDKÓW

23 lutego 2022

„Eko-Walentynki-kochamy recykling”

Akcja "Eko -Walentynki" – OKAŻ MIŁOŚĆ ZIEMI  to ogólnopolska akcja edukacyjna której, celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  W tym roku  kolejny raz akcja Eko- Walentynki 2022 przebiegała w Przedszkolu Nr 9 “Leśne Ludki „ z dużym zaangażowaniem i wymiernymi efektami.                     W "Eko -Walentynkach" uczestniczyła cała społeczność przedszkolna we współpracy z rodzicami, pracownikami placówki. My Przedszkole Nr 9 LEŚNE LUDKI pragnęliśmy  pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również nasza Planeta  Ziemia. Codzienna troska o otaczający świat, polegająca m.in. na selektywnej zbiórce zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę. Gromadząc wiele kilogramów baterii i zużytego sprzętu, pogłębiamy  swoją świadomość i chęć dbania o czystość środowiska naturalnego. Stworzyliśmy  w salach zajęć  kolorowy kącik zbiórki recyklingowy w którym do umieszczonych pojemników wrzucano baterie i drobny sprzęt elektroniczny. Przedszkolaki prowadziły zdrową rywalizację w zbiórce baterii. Rodzice wrzucali również baterie do dodatkowo rozmieszczonych pojemników  na holu przedszkola co powiększyło nasza zbiórkę  surowców. Dzieci w naszej placówce wiedzą, że nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami. Jesteśmy bardzo dumni z efektów naszej zbiórki , ponieważ zakończyliśmy akcję z wynikiem 208 kg w poszczególnych grupach a to co zebraliśmy jeszcze dodatkowo 95 kg daje nam łączna sumę 303 kg. Dziękujemy bardzo wszystkim za zaangażowanie. Nauczyciele przeprowadzili  z dziećmi  pogadankę promującą postawy proekologiczne i podnoszące wiedzę na temat elektro odpadów. Podczas przeprowadzonych zajęć dzieci dowiedziały się o zagrożeniach, jakie stwarzają te szkodliwe odpady. Jednak jeśli podlegają odpowiedniemu recyklingowi   są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Na podsumowaniu akcji przedszkolaki otrzymały lizaki w kształcie serca. W ramach „Eko -Walentynek” dzieci pragnęły pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety Pamiętajmy -  lizak to  tylko symbol ! Każdy z nas dzięki właściwemu postępowaniu ze zużytymi bateriami zapobiega szkodliwym skutkom dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ludzi i zwierząt.  Najwięcej baterii zebrały: Dzieci z grupy Wiewiórki -61 kg Dzieci z grupy Zajączki- 60,5 kg Dzieci z  Jeżyki -29,5 kg Dzieci z Sarenki -22 kg Dzieci z grupy Misie -21,5 kg  Dzieci z grupy Liski -13,5 kg  Brawo, brawo  młodzi ekolodzy!!