PogłówkujMY – to projekt dla nauczycieli, którzy chcą, aby ich dzieci rozwijały u siebie kreatywność, aktywne działanie i innowacyjność.
Projekt realizowany będzie od października do stycznia. W każdym miesiącu umieścimy zadanie z różnymi wariantami wiekowymi, które będzie można zrealizować w dowolnym momencie.

W tym roku wykonywać będziemy zadania logiczne, łamigłówki i gry, które sprzyjają rozwijaniu kreatywności i pomysłowości, wytrwałości, cierpliwości oraz współpracy.

CEL
Pobudzanie aktywności dzieci i ich twórczego myślenia, nauka współpracy w grupie, kształtowanie właściwej postawy i charakteru młodego człowieka.
Ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i koncentrację, łamigłówki, zabawy logiczne, zagadki detektywistyczne.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
– rozbudzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań dzieci;
– rozwijanie pamięci, kreatywności oraz kształtowanie logicznego myślenia i prawidłowego wnioskowania;
– wdrażanie uczniów do analizowania sytuacji problemowych;
– wyrabianie umiejętności koncentracji;
– rozwijanie umiejętności przewidywania i planowania, wyciągania wniosków;
– wdrażanie do samodzielnego, twórczego myślenia, poszukiwania różnych dróg dochodzenia do celu;
– rozwijanie umiejętność twórczej współpracy w zespole i dzielenia się własną wiedzą
z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach