Warsztaty dla rodziców dzieci w wieku 1-7 lat – KRĄG BEZPIECZEŃSTWA.

19 kwietnia 2023

Szanowni Państwo,

Warsztaty  dla rodziców dzieci w wieku 1-7 lat – KRĄG BEZPIECZEŃSTWA. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, stanowią one element programu „NIE JESTEŚ SAM – profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”, skierowanego do rodzin z małymi dziećmi z województwa wielkopolskiego. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Czasami rodzice bywają zagubieni i nie wiedzą, jak odpowiadać na sygnały i potrzeby dziecka. Program Krąg bezpieczeństwa (Circle of Security® Parenting™) opiera się na wieloletnich badaniach nad tym, jak można wspierać i wzmacniać bezpieczną relację rodzic-dziecko. W trakcie spotkań prowadzący pracują z grupą rodziców w oparciu o sprawdzony i potwierdzony badaniami, licencjonowany program. W trakcie 8 dwugodzinnych spotkań uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach, oglądają krótkie nagrania zachowań dzieci i reakcji ich rodziców oraz zastanawiają się nad własnymi doświadczeniami wychowywania i bycia wychowywanymi. Celem programu jest wspieranie rodziców małych dzieci w następujących obszarach:
  • Rozumienie świata uczuć i przeżyć dziecka poprzez naukę odczytywania ich emocjonalnych potrzeb.
  • Wspieranie zdolności dziecka do radzenia sobie z własnymi emocjami.
  • Wzmacnianie rozwój poczucia własnej wartości dziecka.
PROWADZENIE: Adama Stepnowski-Said (psycholog) i Beata Granops (psycholog) TERMINY: poniedziałki, 8,15,22,29 maja ,5,12,19, 26 czerwca , w godzinach 17,30- 19.30. MIEJSCE: Spotkanie online na platformie ZOOM ( ze względu na to, że spotkania odbywają się online bardzo prosimy o zapewnienie opieki dzieciom w tym czasie; udział w spotkaniu z dziećmi jest niestety nie jest możliwy) ZGŁOSZENIA: przez internetowy formularz: https://forms.gle/FM2mls8NccknScaq9

O zakwalifikowaniu się do grupy decyduje telefoniczna rozmowa rekrutacyjna. Jej termin zostanie ustalony po przyjęciu zgłoszenia.

Serdecznie pozdrawiam,

Beata Granops