Tydzień bez zabawek

28 lutego 2021
Podobnie jak w roku ubiegłym, również i w tym roku zabawki z naszego przedszkola poprosiły o urlop:) Co tu robić w przedszkolu, kiedy w salach brakuje zabawek? Dla Leśnych Ludków to żaden problem! W ruch poszły butelki plastikowe, kartony, opakowania po jogurtach, kremach, wytłaczanki od jajek..... czyli wszystko, co normalnie ląduje w (oczywiście odpowiednich) koszach na śmieci. W rękach dzieci wszystkie te nieużytki zamieniły się w zabawki, gry, służyły do zabawy w sklep, tworzenia prac plastycznych.... możliwości było nieskończenie wiele, tak jak nieskończona jest dziecięca wyobraźnia i kreatywność:) Tydzień bez zabawek odbył się w naszym przedszkolu już po raz drugi, włączyły się w niego z wielką ochotą wszystkie grupy przedszkolne, i można powiedzieć, że staje się to już naszą tradycją. Dzieci są bardzo szczęśliwe, mając okazję do tworzenia własnych zabawek, a przy okazji kształtujemy w nich postawę szacunku do środowiska naturalnego- jest wiele rzeczy, którym można dać drugie życie i zmniejszyć tym samych ilość odpadów trafiających na wysypiska śmieci.