KONKURS- „RODZINNA PALMA WIELKANOCNA”

4 kwietnia 2023

4 kwietnia w Przedszkolu nr 9 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  "Rodzinna Palma Wielkanocna”. Na uroczystości  obecni byli wyjątkowi goście : Michał Powałowski – Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Marian Pokładecki - dyrektor Wydziału Edukacji UM, ks. infułat Jan Kasprowicz - proboszcz Bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie, Grażyna Bernaciak – prezes Klubu Ekologicznego w Gnieźnie, Krystyna Kwaśniewska – członek Gnieźnieńskiego Klubu Plastyczno- Literackiego. Przybyłych gości powitała serdecznie Krystyna Bernacka - dyrektor Przedszkola nr 9. Oprawę artystyczną przygotowały dzieci z grupy „Wiewiórki””. Ks. Jan Kasprowicz dokonał poświęcenia palm konkursowych, które tradycyjnie staną się dekoracją Grobu Pańskiego w Bazylice Prymasowskiej. Celem konkursu było tworzenie palm wielkanocnych, kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 gnieźnieńskich Przedszkoli, dostarczono 27 palm. W poniedziałek 3 kwietnia nastąpiło rozstrzygniecie konkursu i wytypowanie zwycięzców. Decyzję tę podjęła Komisja Konkursowa w składzie: Grażyna Bernaciak, Danuta Kubiś, Krystyna Kwaśniewska. Jury miało bardzo trudne zadanie z podjęciem ostatecznej decyzji, gdyż uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią. Każda palma była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Decyzją Komisji przyznano następujące miejsca:

W Kategorii I

I miejsce: Zosia Cieślicka

II miejsce: Janek Justynowicz

III miejsce: Liliana Haławska

W kategorii II

I miejsce: grupa „ Żabki” Przedszkole nr 17

II miejsce: grupa „ Plastusiowo” – Zuzanna Menz, Przedszkole nr 12

III miejsce :grupa „ Przyjaciół Ptaków”- Pola Malawko, Przedszkole nr 5

Pozostałe zgłoszone prace na konkurs zostały wyróżnione.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych !!!