NAJSŁYNNIEJSZY POLICJANT DROGÓWKI U „LEŚNYCH LUDKÓW”

24 września 2021
W piątek dnia 24 września odwiedził nasze przedszkole asp. sztab. Adam Rakowski, najsłynniejszy policjant drogówki w Wielkopolsce. W roku 2015, asp. sztab. Adam Rakowski  z Gniezna, został zwycięzcą plebiscytu „Super Glina”, którego pomysłodawcą był „Głos Wielkopolski” wspólnie z Wielkopolską Komendą Wojewódzką Policji. Pana Adama Rakowskiego znają nie tylko mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Niemal każdy kierowca, miał z nim kontakt bezpośredni podczas zatrzymania do kontroli drogowej. Praca w policji to jego pasja. Ma jednak i drugą pasję - konie. Pan Adam przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Przedszkolaki natomiast czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Pan Adam zaprezentował dzieciom własną podobiznę - drewnianą figurkę wykonaną przez rzeźbiarza amatora, również policjanta, którą otrzymał za to, iż jest oparciem i wzorem do naśladowania dla młodych funkcjonariuszy. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowych zdjęć z tak znanym policjantem ruchu drogowego. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.