KONKURS „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

26 stycznia 2021
19 stycznia odbył się IV MIEDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK". Konkurs miał inny niż zazwyczaj przebieg, bo odbywał się online. Z Przedszkolem Nr 17 łączyliśmy się poprzez Internet. Celem konkursu było: • Kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa; • Przybliżenie dzieciom przepisów obowiązujących w ruchu drogowym; • Dostarczanie wiedzy na temat sytuacji będących źródłem bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia; • Sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach; • Rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie; • Kształtowanie pozytywnych postaw społecznych poprzez stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych związanych z pandemią COVID-19 (obowiązek noszenia maseczek ochronnych, zachowania dystansu społecznego, przestrzegania zasad higieny ). Na dzieci czekały ciekawe zadania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez nasze Przedszkole.