ABC – EKONOMII

ABC Ekonomii to autorski projekt Artura Czepczyńskiego. Ma on za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród przedszkolaków. Dzieci wiedzą co to są pieniądze i do czego służą, jednak nie zawsze orientują sie skąd rodzice je biorą. Codziennie się nimi posługujemy, dlatego od najmłodszych lat powinniśmy nabywać wiedzę, umiejętności i nawyki związane z poruszaniem się w świecie finansów. Bohaterowie książki „ABC Ekonomii – czyli pierwsze kroki w świecie finansów‟ Zosia i Maks zabiorą dzieci w fascynującą przygodę do świata finansów i ekonomii. Przedszkolacy dowiedzą się co to są pieniądze? Skąd się biorą pieniądze? Co to jest cena? Po co pracujemy? Jaki można mieć zawód? Obowiązki domowe – co to takiego? Kto to jest wolontariusz? Co to znaczy, że ktoś jest biedny? Co to takiego pożyczka? Gdzie i jak oszczędza się pieniądze? Zajęcia te przybliżą dzieciom pracę zawodową rodziców i służyć będą również poznawaniu i innych zawodów. Poprzez podejmowanie różnych aktywności opartych na słuchaniu, działaniu i zabawie dzieci nabędą nowe wiadomości i umiejętności. Projekt relegalizowany jest w grupie dzieci 6 letnich „Liski‟.

edf