Praca zdalna 16.04

15 kwietnia 2021
Witajcie Kochani! To już piątek:) A jeżeli piątek, to czas się troszkę poruszać. Najpierw jednak zaśpiewajmy piosenkę na powitanie: KLIK     Wszyscy gotowi? Możemy zaczynać? Świetnie:) Poproście dziś rodziców o pomoc. Drogi Rodzicu! Wykonaj z dzieckiem poniższe ćwiczenia:
  • „Słońce i deszcz” – zabawa orientacyjno-porządkowa. Dzieci biegają swobodnie w różnych kierunkach. Na hasło: Słońce! zatrzymują się i stoją z rękami podniesionymi w górę. Na hasło: Deszcz! przykucają i chowają głowy. • „Szukamy słońca” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci w siadzie skrzyżnym, ręce mają uniesione. Skręty tułowia w lewo i w prawo – szukanie słońca na niebie. • „Niedźwiadki wygrzewają się na słońcu” – zabawa z elementem czworakowania. Dzieci chodzą na czworakach, zatrzymują się i kładą na plecach. Poruszają rękami i nogami uniesionymi w górę. Na hasło N: Słońce schowało się! niedźwiadki idą dalej. • „Przyleciały ptaki” – zabawa z elementem biegu. Dzieci biegną w jednym kierunku, poruszając rozłożonymi szeroko ramionami. • „Bociany chodzą po łące” – zabawa z elementem równowagi. Chód z wysokim unoszeniem kolan. Co pewien czas dzieci – bociany, zatrzymują się i stają na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. • „Zajączki” – zabawa z elementem podskoku. Podskoki raz na jednej, raz na drugiej nodze. Po serii podskoków zajączki zatrzymują się i nasłuchują – dłonie przy uszach, skręty w jedną i w druga stronę. • „Wypatrujemy wiosny przez lornetkę” – ćwiczenie mięśni grzbietu. Dzieci leżą na brzuchu, łokcie mają wsparte o podłogę, dłonie zwinięte przy oczach naśladują lornetkę. Co pewien czas dzieci wznoszą łokcie. • „Mucha na sufi cie” – ćwiczenie mięśni brzucha. W leżeniu na brzuchu poruszanie uniesionymi w górę rękami i nogami – naśladowanie poruszającej się muchy. • „Wąchanie kwiatów” – ćwiczenie oddechowe. Dzieci chodzą swobodnie, co pewien czas pochylają się i wąchają pierwsze kwiaty.
Możecie też wykonać ćwiczenia, które znajdują się na filmiku: KLIK     Na koniec weźcie misia, połóżcie go sobie na brzuszku i spróbujcie ukołysać go do snu, tak, jak kiedyś w przedszkolu kołysaliśmy śniegowe kuleczki:) Głęboki wdech i wydech. Miłej zabawy!