PAMIĘTAMY- WIZYTA NA CMENTARZU

3 listopada 2022
W nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości „Misie” odwiedziły pobliski cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Spacer na cmentarz był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać    w takim miejscu. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Po powrocie dzieci były trochę zmęczone, ale zadowolone z tej wyprawy. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.