Grupa V
PANI ANIA CZYTA LISKOM BAJKĘ PDF Drukuj Email

Pani Ania odwiedziła naszą grupę, aby spotkać się z dziećmi i przeczytać im bajkę pt. „Basia i przedszkole‟. Przedszkolaki ucieszyły się ze spotkania i z wielką przyjemnością wysłuchały bajeczki.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO „KÓZKA” PDF Drukuj Email

Podczas wycieczki dzieci miały możliwość wzbogacenia wiadomości dotyczących pracy na wsi. Na początku dowiedziały się co to znaczy gospodarstwo ekologiczne oraz jakie są naturalne metody walki ze szkodnikami (domki dla ptaszków). Podczas pobytu zwiedziły gospodarstwo, miały możliwość bezpośredniego spotkania ze zwierzętami. Wysłuchały wiersza „Na straganie‟ i poznały warzywa w nim występujące. Dużą atrakcją dla dzieci było samodzielne wykopywanie i zbieranie ziemniaków. Na zakończenie upieczone nad ogniskiem ziemniaki zostały zjedzone z białym serem – gzikiem. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Liski świętują 11. Listopada PDF Drukuj Email

11. listopada jest dla każdego Polaka wyjątkowym dniem.  Postawę szacunku wobec ojczyzny, symboli narodowych należy kształtować już od najmłodszych lat. Z tego powodu w tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości w naszym przedszkolu odbyło się wiele ciekawych i wartościowych zajęć. Jednym z nich było wykonanie okolicznościowych kotylionów, mające na celu utrwalenie wiedzy na temat barw narodowych. Dzieci z grupy Liski wspaniale poradziły sobie z zadaniem a efekt ich prac był bardzo imponujący.

PYSZNE WITAMINKI PDF Drukuj Email

Jesień to czas, kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw przygotowując zapasy na zimę. Dzieci z naszej grupy uczyły się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów. W październiku realizując tematy kompleksowe dotyczące owoców i warzyw dzieci zrobiły kompot z jabłek i gruszek. Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów. Z pozostałych owoców wykonały smaczną i zdrową sałatkę owocową.

SPRZĄTANIE ŚWIATA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Liski” z chęcią i radością włączyły się do Akcji Sprzątania Świata. Przedszkolacy już od najmłodszych lat uczą się zasad dbania o środowisko. Dzięki takiej postawie nasze otoczenie odwdzięczy nam się piękną zielenią, czystym powietrzem i przyjemną atmosferą.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>