Grupa V
SPRZĄTANIE ŚWIATA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Liski” z chęcią i radością włączyły się do Akcji Sprzątania Świata. Przedszkolacy już od najmłodszych lat uczą się zasad dbania o środowisko. Dzięki takiej postawie nasze otoczenie odwdzięczy nam się piękną zielenią, czystym powietrzem i przyjemną atmosferą.

Święto Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

14. października jest szczególnym dniem dla każdego pracownika placówek oświatowych. Tego dnia obchodzimy swoje święto. W tym szczególnym czasie dzieci z grupy Liski nie zapomniały o swoich paniach i już od samego rana składały życzenia. Uściskom i uśmiechom tego dnia nie było końca.

Raz jeszcze dziękujemy dzieciom i ich najbliższym za pamięć i życzenia.

Co można zrobić z wodą? PDF Drukuj Email

Nie od dziś wiadomo, że dziecięca ciekawość świata nie zna granic. Wychodząc naprzeciw tej ciekawości, organizowane są w przedszkolu różne zajęcia mające na celu poznanie i zrozumienie otaczającej dzieci rzeczywistości. Tym razem bawiliśmy się z wodą, metodą burzy mózgów zastanawialiśmy się do czego jest nam ona potrzebna, następnie określaliśmy jej smak, zapach, kolor. Sprawdzaliśmy też co się stanie z wodą kiedy wrzucimy do niej kolorową krepę, tak zabarwioną wodę przelewaliśmy do różnych naczyń porównując jej objętość. Na koniec sprawdzaliśmy co pływa a co tonie. Dodatkową atrakcją było przeprowadzenie eksperymentu  z tzw wędrującą wodą. Takie zajęcia oparte na doświadczeniach wzbudziły w dzieciach ogromne zainteresowanie i zaangażowanie z przebieg zajęć.