Grupa IV
WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO „KÓZKA” PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy ZAJĄCZKI  podczas wycieczki  w Łubowie – gospodarstwie ekologicznym „Kózka" miały możliwość poznania z bliska pracy rolnika. Na specjalnie przygotowanym straganie gospodyni prezentowała różnorodne warzywa, omawiając ich budowę i opowiadając, które to części są jadalne i niejadalne. Dzieci zwiedziły również zabudowania gospodarcze i ich wyposażenie m.in. kozy, konie. Przedszkolaki uczestniczyły w wykopkach a zebrane ziemniaki upieczono nad ogniskiem  a następnie zjedzono z  gzikiem z koziego mleka. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń  wróciły szczęśliwe do przedszkola.

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA PDF Drukuj Email

W piątek 6 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „ZAJĄCZKI” przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

A największą niespodzianką była bita śmietana która dodała jej uroku i smaku! Odwiedziły nas dzieci z grupy „JEŻYKI", które zostały również poczęstowane naszymi owocowymi przysmakami. Takie zajęcia urozmaicają życie przedszkolaka, pozwalają na pokazanie możliwości i umiejętności dzieci.

Zajęcia sportowe w ramach Akademii Reissa w grupie "Zajączki" PDF Drukuj Email

Grupa "Zajączki" na skrzyżowaniu ulic PDF Drukuj Email

Dnia 29 września dzieci z grupy "Zajączki"udały się na skrzyżowanie ulic, ćwiczyły i utrwalały znaki drogowe oraz przechodzenie przez jezdnie.

Dzień chłopaka w grupie "Zajączki" PDF Drukuj Email

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i w życiu przedszkola. 30 wrzesień to wyjątkowa data w kalendarzu. Wszyscy chłopcy starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto. W grupie" Zajączki" w dniu 29 września obchodziliśmy święto chłopców. Dziewczynki i Panie złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Akcja "Sprzątanie Świata" w grupie " Zajączki" PDF Drukuj Email

Dnia 27.09.2017 r. w grupie "Zajączki" zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Przedszkolaki wykazywały się znajomością takich pojęć jak: segregacja odpadów, recykling, oraz wymieniały kolory pojemników na poszczególne odpady. Zaopatrzone w rękawiczki i worek na śmieci bardzo starannie wykonywały swoje zadanie. Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę, aby mogły korzystać z jej uroków.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U „ZAJĄCZKÓW” PDF Drukuj Email

DRODZY RODZICE! KOCHANE DZIECI! Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym! Naszą przygodę z przedszkolem rozpoczęliśmy od Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który przypada 20 września. To święto ma krótką historię, Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku, by podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem!!!