Grupa III
SPOTKANIE WIGILIJNE PDF Drukuj Email

20 grudnia w naszej sali ponownie zapanował wyjątkowy, świąteczny  nastrój. Tym razem „Jasełka” prezentowaliśmy dla przedszkolaków i pracowników przedszkola. Interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa w wykonaniu dzieci, wspólne śpiewanie kolęd, świąteczne dekoracje, a przede wszystkim wspólny opłatek i wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM RODZICOM , KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W PRZYGOTWANIE „JASEŁEK”

Życzymy Państwu

Nowego Roku 2018
obfitującego w same radosne wydarzenia.

„JEŻYKI” SKŁADAJĄ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA PDF Drukuj Email

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to czas  radosny,  ale jednocześnie bardzo pracowity. Zgodnie z tradycją wspólnie ubieramy choinkę, przygotowujemy świąteczne  ozdoby i okolicznościowe kartki,  a także składamy życzenia tym wszystkim, z którymi nie spotkamy się podczas Świąt. W piątek, 15 grudnia „ Jeżyki” w roli kolędników udały się do Pani Dyrektor,  pracowników przedszkola oraz dzieci z innych grup składając wszystkim świąteczne życzenia.

JEŻYKI BIORĄ UDZIAŁ W ŚWIĄTECZNYCH KONKURSACH PDF Drukuj Email

Mikołaj wspólnie z mamą wykonał stroik bożonarodzeniowy na konkurs plastyczny organizowany przez Przedszkole Nr 12 w Gnieźnie.

Mateusz z pomocą mamy wykonał piękną bombkę z motywem Smerfa na konkurs  plastyczny organizowany przez MOK w Gnieźnie.

Życzymy naszym kolegom powodzenia!

WYCIECZKA DO GĄSAWY PDF Drukuj Email

7 grudnia był dla przedszkolaków z grupy „Jeżyki”  dniem wyjątkowym i pełnym wrażeń. Wybraliśmy się na wycieczkę do Gąsawy, by poznać zwyczaje, tradycje mikołajkowe i bożonarodzeniowe.Gospodyni obiektu w ciekawej opowieści przybliżyła nam postać św. Mikołaja oraz  zwyczaje świąteczne. Potem przyszedł czas na  warsztaty plastyczne, podczas których dzieci musiały wykazać się umiejętnościami kulinarnymi i twórczymi. Z dużym zaangażowaniem wykrawały pierniczki z ciasta, malowały bombkę, a także wykonały świąteczny stroik. Po intensywnej pracy zasiedliśmy do świątecznego stołu i smakowaliśmy tradycyjne potrawy. Kiedy myśleliśmy, że to już koniec zabawy… pojawił się Święty Mikołaj!!! Z workiem prezentów!!! Obdarował wszystkich! Pobyt w Gąsawie  dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI MAGDZIE I PANI HANI ZA ZORGANIZOWANIE WYCIECZKI ORAZ MAMOM, KTÓRE OPIEKOWAŁY SIĘ DZIEĆMI.

ZABAWY Z WODĄ PDF Drukuj Email

Ciekawość to zachowanie polegające na pragnieniu poznania, poszukiwania, badania lub uczenia się.Wszyscy wiedzą, że szczególnie dzieci wykazują naturalną dociekliwość w odkrywaniu „ tajemnic” otaczającego świata. Najlepszym sposobem na rozwijanie zainteresowań dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty, które pozwolą uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania.  W tym celu założyliśmy w sali „kącik badawczy”, gdzie „ Jeżyki” spędzają czas na zabawach twórczych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>