Grupa III
KOLOROWE WARZYWA PDF Drukuj Email

Tym razem nasz „kącik przyrody” wzbogaciliśmy o sezonowe warzywa. W skrzyniach oprócz marchewki znalazły się pietruszki, ziemniaki, buraki, papryki, cebule, pomidory, dynie i por. Podczas warzywnego tygodnia poznawaliśmy cechy charakterystyczne warzyw, układaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki, uczyliśmy się rozróżniać warzywa za pomocą narządów zmysłu. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wiersz zainspirował nas do wykonania warzywnych kukiełek i zorganizowania przedstawienia. Było bardzo wesoło i głośno.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za dostarczenie warzyw.

WARSZTATY KULINARNE PDF Drukuj Email

W związku z realizowanym w tym tygodniu tematem o warzywach  postanowiliśmy upiec ciasto marchewkowe. W przygotowaniu ciasta pomagała nam mamusia Gabrysi. Przed przystąpieniem do pracy pani Agata zademonstrowała nam działanie miksera i omówiła przepis na ciasto. Każdy mógł dotknąć i powąchać  przygotowane na stole produkty. Następnie z zaangażowaniem pomagaliśmy w przygotowaniu ciasta.W końcu doczekaliśmy się najprzyjemniejszego momentu – degustacji. Ciasto marchewkowe wszystkim bardzo smakowało.

Serdecznie dziękujemy mamusi Gabrysi za poświęcony czas i pyszne ciasto.

WIZYTA MAMY KAROLKA PDF Drukuj Email

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych. Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie,  jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego w przedszkolu codziennie w ramach poobiedniego odpoczynku  czytamy przedszkolakom ulubione bajki i baśnie. W poniedziałek do głośnego czytania włączyła się Pani Dobrosława - mama Karolka i  pięknie przeczytała  przedszkolakom  legendę o Królu Popielu i poznańskich koziołkach.Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały mnóstwo pytań. Karolek był bardzo dumny i uradowany z wizyty mamy w przedszkolu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy mamie Karolka za poświęcony czas.

Zachęcamy Rodziców do  wspólnego czytania w przedszkolu.

OWOCE SĄ SMACZNE I ZDROWE PDF Drukuj Email

W minionym tygodniu dzięki pomocy Rodziców wzbogaciliśmy nasz „kącik przyrody” o kolorowe owoce.Podczas różnych zabaw uczyliśmy się rozpoznawać owoce za pomocą zmysłu wzroku, dotyku i węchu. W trakcie codziennej degustacji poznawaliśmy ich smak. Zebrane pestki owoców posadziliśmy w doniczkach z ziemią i teraz niecierpliwie czekamy, co z nich urośnie. Z pozostałych jabłek przygotowaliśmy chipsy jabłkowe, na pewno będą bardzo smaczne i zdrowe.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO PDF Drukuj Email

28 września wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego  w Pawłowie. Na miejscu powitał na właściciel,po czym zaprosił na teren swojego gospodarstwa. Atrakcji było bardzo dużo. Dzieci obserwowały, głaskały i karmiły różne zwierzęta, jechały bryczką oraz bawiły się w drewnianych domkach na drzewie. W przerwie między  zabawami z apetytem zajadałyprzygotowany przez gospodarza posiłek. Na pożegnanie każdy uczestnik wycieczki otrzymał pawie piórko. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko natury.

Serdecznie dziękujemy Mamie Samanty i Mamie Michasi za zaangażowanie w organizację wycieczki i dzień pełen wrażeń.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>