Grupa II
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email

18 grudnia, kiedy pierwsza gwiazdka zabłysła na niebie, dzieci z grupy Wiewiórki rozpoczęły występ z okazji świąt Bożego Narodzenia dla swoich rodziców. Dzieci dzielnie przygotowywały się do występu, uczyły się kolęd i pastorałek, układów tanecznych oraz wykonywały upominki dla najbliższych. To co umieliśmy zaprezentowaliśmy. Wszystkich przybyłych gości powitała pani Dyrektor, która korzystając z okazji złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po części artystycznej i wręczeniu upominków wszyscy zebrani w Sali rozpoczęli wspólne kolędowanie przy choince. Śpiew kolęd umilała nam muzyką na żywo pani Asia, ciocia Dominika. Na koniec wszyscy zasiedliśmy do naszego wigilijnego stołu, na którym nie mogło zabraknąć przepysznych pierniczków wykonanych przez dzieci. Wszyscy byliśmy bardzo weseli i  zadowoleni ze wspólnego spotkania.

Z wizytą w fabryce bombek PDF Drukuj Email

7.12 wybraliśmy się na wycieczkę do fabryki bombek BOLGLASS. Wszystkie dzieci były podekscytowane, gdyż bardzo chciały wiedzieć w jak powstają te kolorowe kuleczki, którymi dekorujemy choinki. W fabryce mogliśmy na żywo śledzić proces powstawania bombek od momentu nagrzewania i dmuchania do czasu aż zostaną spakowane w kartonik i umieszczone na sklepowej półce. Podczas zwiedzania widać było ogromne skupienie i zainteresowanie na twarzach dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, mamom oraz babciom które czuwały nad bezpieczeństwem dzieci oraz pomogły w zorganizowaniu wyjazdu.

Ubieramy choinkę PDF Drukuj Email

Pracowicie rozpoczął się tydzień u Wiewiórek. Chcąc poczuć magię i atmosferę nadchodzących świąt dzieci wraz z paniami przystąpiły do dekorowania sali i ubierania choinki. Nikogo nie trzeba było dwa razy zachęcać do pracy, wszystkie dzieci z zapałem i zaangażowaniem włączyły się w działania.

Warsztaty nie tylko dla rodziców PDF Drukuj Email

30.11 w grupie Wiewiórki odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Jak się okazało na warsztaty przybyli nie tylko rodzice ale całe rodziny Wiewióreczek. W czasie warsztatu wykonywaliśmy łańcuchy choinkowe z kolorowych koralików i makaronu. Mieliśmy nie lada wyzwanie ponieważ do wykonania były aż 23 łańcuchy. Skąd ta liczba? Łańcuchy przeznaczone zostaną na realizację projektu eTwinningowego Ubieramy choinkę, w którym uczestniczy nasze przedszkole. Wykonane prace zostaną wysłane do placówek partnerskich, z których również otrzymamy wykonane przez nich ozdoby. Warsztaty upłynęły w bardzo sympatycznej atmosferze i były doskonałą okazją do integracji pomiędzy dziećmi i ich rodzinami a nauczycielkami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w pracę.

Andrzejki PDF Drukuj Email

30 listopada jest wyjątkową datą w kalendarzu. Andrzejki kojarzą nam się z magią,wróżbami, spełniającymi się marzeniami. Z tej okazji tego dnia Wiewióreczki poznały kilka najpopularniejszych wróżb, dowiedzieliśmy się jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, co nas czeka w najbliższym czasie, na koniec potańczyliśmy przy skocznej muzyce. Radości dzieci nie było końca a uśmiechy na ich twarzach mówią same za siebie. Dzięki uprzejmości rodziców mieliśmy również słodki element zabawy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>