Grupa I
WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W PAWŁOWIE PDF Drukuj Email

W czwartek  28 września dzieci z grupy Misiaków  wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie. W trakcie zwiedzania  przedszkolaki zachwycały  się barwą i  przepięknym wyglądem bażantów, pawi, kuropatw, papug i przepiórek. Chętnie karmiły strusia, owce, kozy, osiołka i wiele innych zwierząt. Po zwiedzaniu gospodarstwa przyszedł czas na posiłek i swobodne zabawy w wigwamie i w domku na drzewie. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się też  drewniany tor przeszkód, gdzie przedszkolaki musiały wykazać się sporą odwagą i zręcznością w jego pokonaniu. Dla zmęczonych harcami przygotowano wiele miejsc do relaksacji: huśtawki, hamak, ławeczki.  Niewątpliwie atrakcją wycieczki były przejażdżki bryczką z kucem, dostarczając dzieciom sporo śmiechu i radości. Celem nadrzędnym wycieczki było rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i zbliżanie ich do świata przyrody, a także promocja aktywnego spędzania czasu na powietrzu, integracja przedszkolaków. Ciepła, słoneczna pogoda pozwoliła na pełną realizację zamierzeń. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPCA U MISIAKÓW PDF Drukuj Email

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.  Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

SPRZĄTANIE ŚWIATA PDF Drukuj Email

Tradycyjnie, jak  co roku włączamy się  z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Przedszkolaki zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom  od najmłodszych lat.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Misiaki wesoło obchodziły swoje Święto. Bawiły się z balonami, chustą animacyjną, tańczyły, śpiewały. Było również malowanie twarzy, co przyniosło dzieciom wiele radości. Po hucznej zabawie i licznych konkursach na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy wychowanek wiedział, że to jest jego święto. Był to naprawdę fantastyczny dzień!

FRANEK CZYTA DZIECIOM PDF Drukuj Email

Dnia 21 września  grupę „Misiaków” odwiedził Franek, brat Helenki oraz  absolwent naszego przedszkola. Okazją do spotkania było czytanie dzieciom ciekawych bajek. Dziękujemy Frankowi za podarowany przedszkolakom czas i umiejętności. Magiczne chwile z książką będą się pojawiały częściej  w naszej grupie, bo planujemy już kolejne spotkania. Zachęcamy też rodziców i dziadków do włączenia się w naszą akcję czytania dzieciom.