Grupa I
WYCIECZKA DO GĄSAWY PDF Drukuj Email

W grudniu, dzieci z grupy „MISIE” uczestniczyły w wycieczce do Gąsawy. Po przyjeździe przywitała nas pani Henryka Sobolewska, która zaprowadziła nas do sali warsztatowej i tam w ciekawy sposób, często mówiąc wierszem, przybliżyła nam postać św. Mikołaja i opowiedziała dzieciom o tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Dzieci miały możliwość samemu wykrawać i dekorować pierniczki z ciasta, pomalować bombkę oraz wykonać świąteczny stroik, który potem zabrały do domu. Po intensywnej pracy zasiedliśmy do świątecznego stołu i smakowaliśmy tradycyjne potrawy. Pojawił się również  Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy opiekowali się dziećmi podczas wycieczki.

MAGICZNE ANDRZEJKI U MISIAKÓW PDF Drukuj Email

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w piątkowe popołudnie. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Uroku dodawały naszej uroczystości pomysłowe stroje, zarówno dzieci, jak i rodziców. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Pan Mariusz podczas całej imprezy wyczarowywał nam wspaniałą muzykę. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Zabawa była przednia! Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

WIZYTA STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowego gościa, Pana Janusza Porolniczaka  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci  z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Przedszkolacy z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Wrażenia, jakie dostarczył  nam  Pan Janusz na długo pozostaną w naszej pamięci.

JESIENNY SPACER PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy Misiów wybrały się na spacer alejkami naszego przedszkola. Podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

GIMNASTYKA DOBRA SPRAWA, DLA NAS WSZYSTKICH TO ZABAWA! PDF Drukuj Email

Dzieci w strojach gimnastycznych, ubranka równo ułożone, czas rozpocząć gimnastykę.  Każdy "MIŚ" chętnie uczestniczy w zabawach i zajęciach ruchowych, z pasją wykonuje wszystkie ćwiczenia. "Misiaki" uczą się przestrzegania zasad bezpieczeństwa i sportowej rywalizacji. Ćwiczenia gimnastyczne z przyborami należą do ich ulubionych zajęć.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>