Grupa VI
Wigilia u Sarenek PDF Drukuj Email

Środa 20.12.2017 r. to bardzo uroczysty dzień. Dzieci odświętnie ubrane, stoły przykryte białym obrusem a na nim świąteczne stroiki, wigilijny obiadek, słodkości. Dzieci oraz personel całego przedszkola obejrzały Jasełkę, którą przygotowały Jeżyki wraz z paniami. Przed obiadem przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie  życzenia świąteczno-noworoczne. Na obiad pyszny barszczyk i smaczna rybka. Następnie wizyta zacnego gościa Gwiazdora, który przyniósł prezenty. To niezwykły dzień, który dostarczył dzieciom wielu wzruszeń.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia.

Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

Jest taka siła, co spełnia marzenia.

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła,

ciepła i rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niech przyniesie szczęście i pomyślność.

Życzą: Sarenki oraz Panie

Wspólne kolędowanie PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta, z którymi my Polacy jesteśmy bardzo związani. Staramy się wtedy być blisko siebie, by wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole, przełamać się opłatkiem i razem przy choince śpiewać kolędy. Dniem, który wprowadził nas w magię świąt był miniony piątek 15 grudnia. Społeczność przedszkolna kolędowała z zespołem Retro, a po południu Sarenki oraz Panie  zaprosiły gości do swojej sali. Przy muzyce na żywo śpiewali i kolędowali wszyscy mali i duzi. Były świąteczne życzenia, drobiazgi  dla dzieci oraz słodkości.

Sarenki w Fabryce Ozdób Choinkowych BONGLASS PDF Drukuj Email

13.12.2017 r.  Sarenki wraz z paniami i rodzicami, wybrały się do fabryki ozdób choinkowych BONGLASS przy ul. Witkowskiej 78 w Gnieźnie. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska, jak powstają piękne, barwne ozdoby świąteczne. Zakupiły bombki z imieniem. Dziękuję Rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki.

Zajęcie otwarte PDF Drukuj Email

12 grudnia Rodzice zostali zaproszeni do Sarenek na zajęcie. Gościem była także Pani Dyrektor.
Dzieci układały śnieżynki, pokonywały slalom. Kreśliły linie na dywanie, w powietrzu i na szarym papierze.
W zabawach dzieci wykorzystywały naturalny, spontaniczny ruch w połączeniu z muzyką.
Rozwijały i doskonaliły integrację sensoryczną, aktywizując wszystkie zmysły. Rozwijały umiejętność zgodnego współdziałania w grupie. Wykonały piękne prace plastyczne, które są ozdobą naszej sali.
Dziękuję Rodzicom za obecność.
Przed południem dzieci lukrowały i ozdabiały pierniki. Święta tuż, tuż.

Świąteczne wypieki u Sarenek PDF Drukuj Email

By poczuć magię i atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Sarenki wraz z Rodzicami oraz Panie, wzięły sprawy w swoje ręce i zabrały się do wypieku pierników.
Dzieci wałkowały ciasto, wykrawały kształty ciasteczek, układały na blaszce pierniczki.
W dalszej części dzieci lukrowały i dekorowały pierniki.
Praca sprawiła wszystkim wiele radości i satysfakcji.
Przyjdzie czas na konsumpcję. Już dziś życzymy SMACZNEGO. Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>