Grupa VI
Wiemy co jemy PDF Drukuj Email

Jesień to czas ogromnej  różnorodności w świecie przyrody. W związku z tym nasz  kącik przyrodniczy wzbogacił się o naturalne okazy przyrodnicze owoców i warzyw. Owoce wykorzystujemy do przeliczania, porównywania tj. wielkość, kolor, kształt, prowadzimy  rozmowy, które pozwalają  kierować obserwacjami dzieci, zachęcamy  do zadawania pytań przez dzieci i udzielania odpowiedzi. Sarenki samodzielnie przygotowały owocową sałatkę ze swoich ulubionych owoców. Punktem kulminacyjnym była degustacja. Wszystkim dzieciom bardzo smakowała. Dziękuję Rodzicom za przyniesione owoce oraz  wzbogacenie kącika przyrodniczego.

Dzień Chłopca u Sarenek PDF Drukuj Email

W piątek u Sarenek było bardzo uroczyście. Wszyscy świętowaliśmy Dzień Chłopca. Były wspólne zabawy, 100 lat oraz wspaniałe niespodzianki. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie prezentów dla dzieci.

Sprzątanie Świata u Sarenek PDF Drukuj Email

Dzieci, Rodzice oraz Panie wzięły udział w akcji "Sprzątania Świata". Dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe porządkowały teren wokół przedszkola. Pomagali dorośli. Wszyscy uczestnicy akcji połączyli przyjemny spacer z pracą na "rzecz przyrody".  Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Sarenki w przedszkolu PDF Drukuj Email

Po wakacjach w grupie Sarenki pojawiły się nowe dzieci, które gorąco witamy. Witamy także dzieci, które już uczęszczały do naszego przedszkola. Wszystkich zapraszamy do wspólnych zabaw. Proponujemy  dzieciom zabawy ułatwiające wejście w grupę, poznanie nowego otoczenia, zabawy rozluźniające, odprężające, wykorzystujące ruch, taniec, gest.  To na początek naszych spotkań 20 września dzieci uczestniczyły w Święcie Przedszkolaka. Zabawy integracyjne na placu, kolorowe twarze, zabawy z chustą animacyjną Klanza, wspaniała pogoda, sprawiły że dzieci czuły się wspaniale.