mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj189
mod_vvisit_counterWczoraj661
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1457
mod_vvisit_counterTydzień temu2574
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1457
mod_vvisit_counterMiesiąc temu10527
mod_vvisit_counterRazem533903

We have: 14 guests online
Your IP: 54.226.18.74
 , 
Today: Wrz 03, 2014
POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ PDF Drukuj Email

Zima to bardzo trudny okres dla ptaków. W przedszkolnym ogrodzie mamy założone karmniki, gdzie regularnie przylatują do nich  skrzydlaci przyjaciele: sikory, gile, wróble, wrony i gawrony. Dzieci na zajęciach dydaktycznych poznały różne gatunki ptaków, które pozostają u nas na zimę. Dowiedziały się, czym one się żywią i postanowiły pomagać ptakom w trudnym, zimowym czasie. Dzieci zbierały nasiona, ziarna i owoce, które gromadziły w kąciku przyrody. Następnie do karmnika wsypywały ziarna różnych zbóż, pestki owoców i okruszki chleba. Częste obserwowanie ptaków i pomaganie im sprawiło, że dzieci doskonale rozróżniają oraz nazywają różne gatunki. Opieka nad ptakami w okresie zimy daje przedszkolakom poczucie jedności z przyrodą, uczy ich odpowiedzialności i systematyczności.

 
 
Joomla Template from JoomlaShack.com