mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj296
mod_vvisit_counterWczoraj328
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2369
mod_vvisit_counterTydzień temu2394
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7434
mod_vvisit_counterMiesiąc temu16966
mod_vvisit_counterRazem529353

We have: 6 guests online
Your IP: 54.81.134.80
 , 
Today: Sie 22, 2014
POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ PDF Drukuj Email

Zima to bardzo trudny okres dla ptaków. W przedszkolnym ogrodzie mamy założone karmniki, gdzie regularnie przylatują do nich  skrzydlaci przyjaciele: sikory, gile, wróble, wrony i gawrony. Dzieci na zajęciach dydaktycznych poznały różne gatunki ptaków, które pozostają u nas na zimę. Dowiedziały się, czym one się żywią i postanowiły pomagać ptakom w trudnym, zimowym czasie. Dzieci zbierały nasiona, ziarna i owoce, które gromadziły w kąciku przyrody. Następnie do karmnika wsypywały ziarna różnych zbóż, pestki owoców i okruszki chleba. Częste obserwowanie ptaków i pomaganie im sprawiło, że dzieci doskonale rozróżniają oraz nazywają różne gatunki. Opieka nad ptakami w okresie zimy daje przedszkolakom poczucie jedności z przyrodą, uczy ich odpowiedzialności i systematyczności.

 
 
Joomla Template from JoomlaShack.com