mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterTydzień temu7356
mod_vvisit_counterMiesiąc temu31742
mod_vvisit_counterRazem769864

Your IP: 54.90.214.130
 ,
Today: Wrz 02, 2015
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20112012/gr1/ptaki oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ PDF Drukuj Email

Zima to bardzo trudny okres dla ptaków. W przedszkolnym ogrodzie mamy założone karmniki, gdzie regularnie przylatują do nich  skrzydlaci przyjaciele: sikory, gile, wróble, wrony i gawrony. Dzieci na zajęciach dydaktycznych poznały różne gatunki ptaków, które pozostają u nas na zimę. Dowiedziały się, czym one się żywią i postanowiły pomagać ptakom w trudnym, zimowym czasie. Dzieci zbierały nasiona, ziarna i owoce, które gromadziły w kąciku przyrody. Następnie do karmnika wsypywały ziarna różnych zbóż, pestki owoców i okruszki chleba. Częste obserwowanie ptaków i pomaganie im sprawiło, że dzieci doskonale rozróżniają oraz nazywają różne gatunki. Opieka nad ptakami w okresie zimy daje przedszkolakom poczucie jedności z przyrodą, uczy ich odpowiedzialności i systematyczności.

{gallery}20112012/gr1/ptaki{/gallery}