WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W PAWŁOWIE PDF Drukuj Email

W czwartek  28 września dzieci z grupy Misiaków  wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pawłowie. W trakcie zwiedzania  przedszkolaki zachwycały  się barwą i  przepięknym wyglądem bażantów, pawi, kuropatw, papug i przepiórek. Chętnie karmiły strusia, owce, kozy, osiołka i wiele innych zwierząt. Po zwiedzaniu gospodarstwa przyszedł czas na posiłek i swobodne zabawy w wigwamie i w domku na drzewie. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się też  drewniany tor przeszkód, gdzie przedszkolaki musiały wykazać się sporą odwagą i zręcznością w jego pokonaniu. Dla zmęczonych harcami przygotowano wiele miejsc do relaksacji: huśtawki, hamak, ławeczki.  Niewątpliwie atrakcją wycieczki były przejażdżki bryczką z kucem, dostarczając dzieciom sporo śmiechu i radości. Celem nadrzędnym wycieczki było rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i zbliżanie ich do świata przyrody, a także promocja aktywnego spędzania czasu na powietrzu, integracja przedszkolaków. Ciepła, słoneczna pogoda pozwoliła na pełną realizację zamierzeń. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.