eTwinning to społeczność szkół w Europie.

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

W obecnym roku szkolnym nasza placówka została włączona w dwa projekty:

1. A funny school year- program polega na dzieleniu się relacjami z wszelkich atrakcji i imprez obdywających się w placówkach partnerskich.
  2. Jak obchodziliśmy w tym roku Święto Ziemi??? Zobaczcie sami
  3. Spójrzcie jakie piękne prace konkursowe przygotowali uczniowie z partnerskiej szkoły w Izmit w Turcji
  4. My mother is a guide in my life- ten program z kolei skierowany jest na rowijanie postaw prorodzinnych wśród uczestników. Zadaniem tutaj jest zaprezentowanie jaką rolę odgrywa matka w naszym życiu.
  5. Nie tylko my eksperymentujemy, nasi etweeningowi przyjaciele również https://www.youtube.com/watch?v=qwa1Ya5prz4&feature=youtu.be
  6. Spójrzcie jak rozwija się współpraca naszych przyjacół z NİLÜFER w Turcji, gdzie rodzice wspólnie z dziećmi przygotowywali smaczne dania: pizzę i jogurt oraz wspólnie obchodzili Rodzinne czytanie książek

Jak widać nauczanie w krajach europejskich nie różni się aż tak bardzo od naszego. Nasi etweeningowi partnerzy równiez uczą się składać origami

czy spędzają aktywnie czas uprawiając sport

obchodzą Dzień Mamy………..

a tak zaprezentowaliśmy się my na filmiku z II Biegu Rodzinnego

Tyle ciepłych komentarzy otrzymaliśmy po udostępnieniu filmu z dnia Mami i Taty w grupie Wiewióki

Niestety wszystko co piękne szybko się kończy, kończymy też projekty eTweeningowe w tym roku szkolnym do zobaczenia za rok. Taki pożegnalny rysunek wykonała jedna z dziewczynek, uczestnczek projektu.