Kochani!

Zapraszam do zabawy z pszczółkami, dzięki którym utrwalimy artykulację głoski „s”

Kochani!
21 czerwca to
Światowy Dzień Żyrafy z tej okazji zapraszam do Zoo
na gimnastykę buzi i języka!

Moje Kochane dzieci! Z okazji Waszego święta zapraszam do balonowych zabaw logopedycznych! Życzę Wam zdrówka,uśmiechu i spełnienia marzeń!

Co ćwiczymy?:

• Ćwiczymy słuch fonemowy, różnicując głoski: S/SZ, Z/Ż-RZ, C/CZ, DZ/DŻ.
  • Doskonalimy percepcję wzrokową i poszerzamy pole spostrzeżeniowe – łącząc balony z dzieckiem oznaczonym odpowiednią głoską.
  • Usprawniamy aparat mowy, wymawiając wyrazy z zachowaniem poprawnego układu narządów artykulacyjnych.
  • Utrwalamy głoski syczące i szumiące w nagłosie w wyrazach (lub w innym położeniu w zależności od etapu terapii).
  • Wesoło się bawimy, kolorując obrazek!

balony-C-CZ-BW

balony-C-CZ-kolor b

alony-DZ-DŻ-BW

balony-DZ-DŻ-kolor

balony-PUSTE-BW

balony-S-SZ-BW

balony-S-SZ-kolor

balony-Z-Ż-RZ-BW

balony-Z-Ż-RZ-kolor

Kochani! Zapraszam Was do wspaniałej zabawy w ruletkę! Zakręć kołem i baw się dobrze:)

1.Ćwiczenia wspomagające wywołanie głoski r

2. Ćwiczenia – pionizacja języka

Zapraszam na ćwiczenia logopedyczne z sympatyczną żabką Klarą

Ćwiczenia z żabką #1

#podajdalej #zrzutka #cwiczenialogopedyczne Dzień dobry! 🙂 Zapraszam na ćwiczenia logopedyczne z sympatyczną żabką Klarą 🙂 Już szykujemy kolejne filmy! Wszystkie będą dostępne za darmo!Jednocześnie zachęcam do wsparcia tego projektu terapeutycznego na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/umbcs2

Opublikowany przez Iwona Piotrowska – neurologopeda, terapeuta ręki Poniedziałek, 11 maja 2020

Kto z Was lubi grę typu „memory”? Jeśli lubicie to zapraszam do gimnastyki buzi i języka z żabkami.

Tym razem Smok Stanisław zaprasza Was do zabaw dźwiękonaśladowczych!

Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmiku z gimnastyką buzi i języka!

Zapraszam do wesołej gimnastyki buzi i języka! Zajęcia prowadzi pani Dorotka, która wcieliła się w rolę pirata. Filmik znajdziecie Państwo pod adresem:

GRA LOGOPEDYCZNA USPRAWNIAJĄCA MOTORYKĘ NARZĄDÓW MOWY Z OKAZJI DNIA ZIEMI

ĆWICZENIA PRZYGOTOWUJĄCE DO WYWOŁANIA GŁOSKI R ORAZ GŁOSEK SZ, Ż, CZ, DŻ